تبلیغات
بورس - به نقل از رجا نیوز:روزی که حاج قاسم مرگ خود را از خدا خواست

به نقل از رجا نیوز:روزی که حاج قاسم مرگ خود را از خدا خواست

نویسنده : علی رضا داوری جمعه 20 دی 1392 05:08 ب.ظ  •   

روزی که حاج قاسم مرگ خود را از خدا خواست

 به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، سردار شهید قاسم میرحسینی در سال ‪ ۴۲‬در روستای میربیك از توابع جزینك زابل متولد شداین شهید بزرگوار پس از گذراندن پنج ماه دوره آموزشی همزمان با عملیات بزرگ بیت‌المقدس به جبهه و شركت در این عملیات اعزام شدوی در سال ‪ ۶۱‬نخست به عنوان مربی آموزشی و سپس فرماندهی گردان خدمت كرد و در عملیات والفجر مقدماتی مسوول طرح و عملیات تیپ ثارالله بود و قبل از عملیات خیبر به فرماندهی این تیپ برگزیده شدشهید میرحسینی در سال ‪ ۶۲‬ازدواج كرد و در تابستان ‪ ۶۳‬به عنوان مسوول طرح و عملیات لشكر ‪ ۴۱‬ثارالله منصوب و با شركت در عملیات بدر به شدت مجروح شدمیرحسینی در سن ‪ ۲۲‬سالگی توفیق زیارت خانه خدا را یافته بود و پس از بازگشت از این سفر معنوی به عنوان قایم مقام لشكر ‪ ۴۱‬ثارالله معرفی شدنوزدهم دی سال ‪ ۶۵‬روز تلخ و فراموش نشدنی برای همرزمان شهید میرحسینی خانواده و مردم دارالولایه سیستان بشمار می‌روداین سردار دلیر اسلام در عملیات كربلای پنج در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

آنچه می خوانید صحبت های حاج قاسم سلیمانی است در وصف شهید میرحسینی که می گوید:

 

*نمی دانم مالك هم توی صحنه سخت جنگ مثل میرحسینی بوده یا نبوده  

قاسم، بزرگ لشكر 41 ثارالله بودكه واقعا من امروز در هر ماموریتی جای خالی او را می بینم شهید میرحسینی در بعد خودش در تمام صحنه جنگ تك بوددر مورد شهید میرحسینی هرچه بگویم احساس می كنم اصلا نمی توانم حق شهید او را ادا كنم خیلی روح بزرگی داشت یك مالك اشتر به تمام معنا بود.من نمی دانم مالك هم توی صحنه سخت محاصره جنگ مثل شهید میرحسینی بوده یا نبوده.

شهید میرحسینی فرمانده ای بود كه همه ابعاد یك فرمانده اسلامی را با تعاریف اصیل آقا امیرالمومنین (ع )دارا بودبا معنویت ترین شخصیت لشكر ثارالله بودصدای دلنشین آوای قرآن شهید میرحسینی را هر كس می شنید از خود بی خود می شد.

*ما همه مات و مبهوت حركات او می شدیم

او یك سخنور بود و وقتی شروع به صحبت می كرد به قول بچه ها "جادومی كردتمام حرفهای خودش را با استناد به آیات و روایات نقل می كردمن واقعا احساس می كردم هیچ روحانی توی سن و سال خودش به پای ایشان نمی رسیددر بعد فرماندهی ما باید بگویم ایشان در جلسات همیشه صائب ترین نظرات را می دادبهترین نظر نظر شهید میرحسینی بود و در میدان عمل هم همانها بوقوع می پیوست .

خدا را شاهد می گیرم كه هیچ وقت در چهره شهید میرحسینی در سخت ترین شرایط من هراسی ندیدم .انگار در وجود این مرد چیزی بعنوان ترس، هراس، دلهره و تردید وجود نداشتاگر در محاصره بود همانطور صحبت می كرد كه در اردوگاه صحبت می كرددر حالیكه رگبار گلوله از همه طرف می بارید و همه خودشان را در پناهگاهها پنهان می كردند، مانند پشت سنگری یا تپه خاكی ... كه تیر نخورند، اما این شهید عالیقدر می ایستاد و ما همه مات و مبهوت حركات او می شدیم نگاه می كردم ایشان را مثل كسی كه در جنگهای قدیمی جلو دشمن رجز می خواندند، بچه ها را بسیج می كرد، حركت می داد و در آن صحنه شوخی می كرد.


*هیچكس را مانند ایشان ندیدم

خداوند این توفیق را به من داد كه تقریبا از عملیات والفجر یك تا این اواخر كه خیلی هم بود در خدمت ایشان باشم من واقعا این را می گویم كه در همه شهدای جنگ تحمیلی خیلی دوستان بسیاری داشتمدر عملیات های مختلف هیچكس را مانند ایشان ندیدم.

*دنیای بیكران معرفت بود

از زمانی كه من در خدمت ایشان بودم هیچ وقت ندیدم كه نافله شبش ترك بشودیا هیچ نافله شبی ندیدم كه از شهید میرحسینی بدون گریه تمام شودو خدا شاهد است ما با گریه این شهید بزرگوار بیدار می شدیم یك آدم عجیبی بوددنیای بیكران معرفت بود.

می دیدم وقتی گردان دور ایشان حلقه می زد و ایشان می خواست سخنرانی كند از لحظه ای كه بسم الله می گفت تا انتهای صحبتش واقعا مثل یك جوجه هایی كه مادرشان غذا را در دهانشان می گذارد همه حواسشان متوجه دهن مادر است، همه گردان مسحور ایشان می شدمحو ایشان می شد.

*والله قسم انگار یك لشكر می آمد

او ناجی همه عملیاتها بود در صحنه جنگ وقتی عراقی ها پاتك می كردند و فشار می آمد همین قدر كه در جبهه می پیچید كه میرحسینی آمد والله قسم انگار یك لشكر می آمداینقدر در كل جبهه تاثیر داشت .

در عملیات بدر یادم است كه وقتی عراقی ها پاتك كردند شهید میرحسینی رفت توی پاتك، توی اوج سختی آن لحظه ایكه همه بفكر برگشتن بودندشهید میرحسینی رفت و آخرین نفر برگشت من قطعا شهید میرحسینی را ناجی همه عملیاتها می دانم نقش شهید میرحسینی در یك كفه ترازو و نقش مابقی گردانها در كفه دیگر.

من هیچ جا ندیدم شهید از خودش تعریف كند كه من ناجی فلان عملیات بودم و... گمنام گمنام امروز قبر شهید میرحسینی مثل یك قبر عادی در یك جای دور افتاده است هیچ كس نمی داند كه یك شخصیت به این بزرگی در زابل می زیست كه این وصف روزش بود و آن شبش.


*تیر به اینجای من خواهد خورد

در عملیات كربلای بچه ها خیلی نگران ایشان بودند هیچ عملیاتی شهید میرحسینی بدون زخم از صحنه خارج نشداز تمام عملیاتها زخمی بر بدن داشتبه بچه ها گفته بود توی عملیات كربلای نترسید كه من شهید نمی شوم .

قبل از عملیات كربلای پنج شبی داخل سنگر نشسته بودیم و با هم صحبت می كردیمگفت تیر به اینجای من خواهد خوردو انگشتش را روی پیشانی اش گذاشت و همین طور هم شدو بی سیم های لشكر ثارالله تا پایان جنگ دیگر صدای دلنشین و ارزشمند و پرمعرفت میرحسینی را نشنیدندآن صدایی كه برای همه بچه ها چه كرمانی، چه رفسنجانی، چه زرندی، چه سیرجانی، چه هرمزگانی و چه بلوچستانی امیدبخش بوددلنواز بود و دوست داشتنی آن صدا خاموش شد.

*از خدا می خواستم كه پایان عمر من همین مقطع باشد

البته نمی توانستم باور كنمدر مقطع اول هم بچه ها به من نگفتند و این خبر را خیلی با احتیاط به من دادندهیچوقت خبر شهادت ایشان را از یاد نمی برممن در دو سه عملیات واقعا از خدا می خواستم كه پایان عمر من همین مقطع باشدیكی همین عملیات كربلای بودخصوصا وقتی خبر شهادت شهید میرحسینی را شنیدماحساس كردم كه واقعا لشكر ثارالله منهدم و منحل شد و از همه مهمتر فكر می كردم شهادت ایشان تاثیر بسیار عمیقی بر عدم موفقیت ما در عملیات كربلای بگذاردهیچ خبری مانند این خبر در لشكر ثارالله نمی توانست غم ایجاد كندتا آن مقطع هیچ حادثه ای به اندازه خبر شهادت حاج قاسم برای بچه های لشكر ثارالله سخت نبودحتی آن كسی كه در عملیات حضور داشت و برادرش را یا پسرش را از دست داده بود عزادار شهید میرحسینی بود.

معنای تهاجم فرهنگی است كه بچه های ما چنین شخصیت هایی را نشناسندجوانان باید چنین شخصیتهایی را برای خودشان الگو كننداین یك الگوی ارزشمند و مجسم در عمر ماست این را باید همه بشناسند و به همه شناسانده شود كه ایشان از یك خانواده محترمی بود و بعد هم برادرش شهید شدآن شهید بزرگوار دانشجو كه توی سنگر كمین ایستاد و مقاومت كرد تا به شهادت رسیدخدا را قسم می دهیم به محمد و آل محمد به همه ما معرفت كافی برای شناخت این شخصیتهای ارزشمند و ادامه دادن راهشان را عطا نماید.آخرین ویرایش: جمعه 20 دی 1392 05:09 ب.ظ

یکشنبه 19 خرداد 1398 04:24 ق.ظ

I think that what you published made a great deal of sense. But, what about this? suppose you wrote a catchier post title? I am not suggesting your information isn't good, however what if you added something that grabbed people's attention? I mean %BLOG_TITLE% is a little vanilla. You ought to peek at Yahoo's front page and see how they write article titles to grab people interested. You might try adding a video or a pic or two to get readers excited about everything've got to say. Just my opinion, it would bring your posts a little bit more interesting.
شنبه 18 خرداد 1398 11:49 ق.ظ

You're so cool! I don't believe I've truly read through anything like that before. So nice to find another person with a few original thoughts on this topic. Seriously.. thanks for starting this up. This site is something that is needed on the internet, someone with a little originality!
چهارشنبه 28 فروردین 1398 02:25 ب.ظ
ブランドコピー、ブランドスーパーコピー ルイ?ヴィトン 財布、時計、マフラー,ブランドコピー財布靴下
یکشنبه 18 فروردین 1398 04:28 ب.ظ
NOOB製スーパーコピー時計、N級スーパーコピー腕時計の2018初春キャンペーン実施中。
شنبه 17 فروردین 1398 04:56 ب.ظ
コピーブランド,ルイヴィトンコピー財布,ルイヴィトンコピー ...
یکشنبه 2 مهر 1396 08:13 ق.ظ
Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?

I've been trying for a while but I never seem to get there!
Thanks
یکشنبه 15 مرداد 1396 06:57 ب.ظ
At this moment I am going to do my breakfast, later than having my
breakfast coming again to read additional news.
پنجشنبه 1 تیر 1396 07:53 ب.ظ
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this paragraph i thought i could also make comment due
to this brilliant piece of writing.
سه شنبه 2 خرداد 1396 02:50 ق.ظ
Paragraph writing is also a fun, if you be acquainted with after
that you can write or else it is difficult to write.
شنبه 19 فروردین 1396 02:09 ب.ظ
Hello my family member! I wish to say that this post is amazing,
nice written and include almost all vital infos.
I would like to look more posts like this .
شنبه 19 فروردین 1396 01:15 ق.ظ
I believe everything composed was very reasonable.
However, consider this, what if you composed a catchier title?
I ain't saying your information isn't good, however what if you added
a title to possibly get a person's attention? I mean بورس - به
نقل از رجا نیوز:روزی که حاج
قاسم مرگ خود را از خدا خواست is a little plain. You
should glance at Yahoo's home page and note how they create news headlines to
grab people interested. You might try adding a video or a related pic or two
to get readers excited about everything've written. In my
opinion, it could bring your blog a little livelier.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر